picture

blog

recept

Vietnamský Nový rok: 2021 je rokem Kovového buvola

15. Února

V pátek 12. února 2021 vyvrcholily oslavy nového lunárního roku. Tento svátek se slaví v mnoha asijských zemích, včetně Vietnamu. Vietnamský Nový rok znám jako Tết patří ve vietnamské kultuře k vůbec nejdůležitějším svátkům v roce a stejně jako české Vánoce je Nový rok svátkem klidu, míru, lásky a pokoje.

 

Přečíst článek

recept

Velký průvodce vietnamskou kuchyní – část II.

25. Ledna

Vítáme vás zpět u našeho průletu vietnamskou kuchyní. Dnes vám přinášíme várku dalších šesti tradičních vietnamských pokrmů, které byste si při návštěvě této země rozhodně neměli nechat ujít. Pohodlně se usaďte a nechte se unést do světa exotických vůní a chutí.

 

 

Přečíst článek

recept

Velký průvodce vietnamskou kuchyní – část I.

20. Ledna

Současné omezení cestování nám dává prostor vzpomínat na naše cesty do Vietnamu a my už se nemůžeme dočkat, až se do této gastronomicky bohaté země budeme moci znovu podívat. Vybrat jen dvacet čtyři pokrmů, které byste určitě měli na cestách po Vietnamu ochutnat, bylo velice těžké. Dnes jsme si pro vás připravili prvních dvanáct, ale pozor: nezaručujeme, že článek nevyvolá neovladatelnou chuť k jídlu.

 

 

Přečíst článek

recept

Recept na Bún bò Nam Bô

9. Prosince

Během necelých čtyř let našeho provozu se stalo Bún bò Nam Bô jedním ze tří nejprodávanějších pokrmů vůbec. Toto jídlo pocházející z jižní části Vietnamu se stalo obrovským hitem mezi českými milovníky asijské kuchyně. Jeho oblíbenost spočívá především v jeho jednoduchosti a chuťové rozmanitosti.

 

Přečíst článek

776 868 383