picture

blog

recept

Jak připravit pravou vietnamskou kávu

20. Prosince

Vietnamské jídlo si už svoji zaslouženou oblibu u českých strávníků vydobylo, zatímco tradiční vietnamské nápoje zatím zůstávají víceméně neobjeveny. I když se po celé Asii pije častěji čaj než káva, neznamená to, že by vietnamská káva nestála za vyzkoušení, naopak, v dnešní době se kvalitní káva pěstuje po celém Vietnamu. Jak tedy taková káva chutná, a především jak se připravuje?

 

Přečíst článek

recept

Jak správně pracovat s wokem?

4. Listopadu

Wok pánev je jedním ze základních pilířů asijské kuchyně, zdomácněla ale i v mnoha kuchyních po celém světě. Kdybyste měli mít v kuchyni jen jeden kus nádobí na vaření a smažení, vyberte si wok. Stačí se naučit, jak tuto speciální pánev používat, a získáte univerzálního pomocníka, na kterém připravíte téměř cokoli nejen z asijských specialit.

 

 

Přečíst článek

recept

Vietnamské vegetariánské a veganské pokrmy

30. Září

Po letním dílu našeho seriálu o vietnamské kuchyni zaměřeném na mlsání a jídla převážně s masnou složkou je čas představit tradiční vietnamská jídla, na kterých si pochutnají vegetariáni a vegani, ale samozřejmě také i všichni ostatní.

 

Přečíst článek

recept

Jak správně jíst hůlkami?

18. Srpna

Milujete vietnamskou kuchyni, ale bojíte se, že se znemožníte, jakmile vezmete do ruky hůlky? Není se čeho bát – přinášíme vám praktického rádce, díky němuž zvládnete konzumaci hůlkami raz dva a navíc se dozvíte užitečné tipy, které vám u vietnamské tabule mohou přijít vhod.

 

Přečíst článek

776 868 383