picture

Vietnamská kuchyně

Kdo ochutnal bohatou vietnamskou kuchyni, ten jejímu kouzlu zcela propadl. Připravili jsme si pro vás praktické recepty na ta nejlepší vietnamská jídla i celou řadu zajímavostí spojených s kulturou stolování ve Vietnamu. Pojďte se začíst a přeneste se alespoň v duchu do daleké Asie.

 

 

recept

Recept na vietnamskou smaženou rýži se zeleninou

13. Května

Vietnamská kuchyně

Když na vás přijde hlad a zároveň toužíte po něčem bezmasém a chutném, dobrých receptů není nikdy dost. Smažená rýže se zeleninou je jedním z jídel, které vám nejen dodají potřebné živiny ale potěší vás i bohatou chutí. Jejich příprava navíc není žádná velká věda. Přesvědčte se sami.

Přečíst článek

recept

Připravte si vietnamské knedlíčky Bánh bao

1. Prosince

Vietnamská kuchyně

Přinášíme vám recept na lahodné plněné knedlíčky Bánh bao! Tento šťavnatý a lahodný pokrm je skvělý most mezi českou a vietnamskou kuchyní. Každý milovník knedlíků by měl začít dávat dobrý pozor.

Přečíst článek

recept

Jaké bylinky používá vietnamská kuchyně?

15. Září

Vietnamská kuchyně

Bylinky a koření jsou od pradávna součástí každé kuchyně. V rámci asijských receptur jsou pro nás mnohdy nejvýraznějším prvkem. Pokud máte rádi exotická chuťová dobrodružství, je pak Vietnam hotovým rájem pro jazyk. Ponořte se s námi do světa vietnamské kuchyně a prozkoumejte tajemství jejich bylin.

 

 

Přečíst článek

recept

Nuoc Cham: Tajemství Vietnamské Omáčky

9. Srpna

Vietnamská kuchyně Asijská kuchyně a recepty

V tomto článku se podíváme na jednu z nejvýraznějších a nejoblíbenějších omáček jihovýchodní Asie - vietnamskou Nuoc Cham. Tato omáčka je neodmyslitelnou součástí vietnamské kuchyně a dodává jejím konzumentům jedinečný chuťový zážitek. Popíšeme vám tradici Nuoc Cham a představíme i recept, abyste si ji mohli sami vytvořit.

Přečíst článek

recept

Restované krevety podle vietnamského receptu

12. Června

Vietnamská kuchyně Asijská kuchyně a recepty

Máte rádi mořské plody? Pak vám recept na tradiční restované krevety nemůže chybět ve sbírce. Restované krevety jsou jednoduché na přípravu a velmi oblíbené nejen ve Vietnamu. Tito malí mořští korýši jsou známí svou jemnou chutí a vynikajícími výživovými hodnotami. Krevety jsou bohaté na bílkoviny a obsahují velké množství vitamínů a minerálů, jako je selen, zinek a vitamín B12, což z nich dělá skvělou a chutnou součást jídelníčku v Asii i po celém světě.

Přečíst článek

776 868 383