picture

blog

recept

Připravte si vietnamské knedlíčky Bánh bao

1. Prosince

Vietnamská kuchyně

Přinášíme vám recept na lahodné plněné knedlíčky Bánh bao! Tento šťavnatý a lahodný pokrm je skvělý most mezi českou a vietnamskou kuchyní. Každý milovník knedlíků by měl začít dávat dobrý pozor.

Přečíst článek

recept

Recept na vietnamský bůček Bún chả

1. Listopadu

Bún chả, klenot vietnamské kuchyně, je symfonií vůní a chutí, která okouzlí každého gurmána. Tato lahůdka se skládá ze dvou hlavních částí: grilovaného bůčku a rýžových nudlí. K tomu lze přidat různé bylinky, zeleninu či omáčku nước chấm. Jak si tuto výtečnou pochoutku můžete udělat doma?

Přečíst článek

recept

Jaké bylinky používá vietnamská kuchyně?

15. Září

Vietnamská kuchyně

Bylinky a koření jsou od pradávna součástí každé kuchyně. V rámci asijských receptur jsou pro nás mnohdy nejvýraznějším prvkem. Pokud máte rádi exotická chuťová dobrodružství, je pak Vietnam hotovým rájem pro jazyk. Ponořte se s námi do světa vietnamské kuchyně a prozkoumejte tajemství jejich bylin.

 

 

Přečíst článek

recept

Nuoc Cham: Tajemství Vietnamské Omáčky

9. Srpna

Vietnamská kuchyně Asijská kuchyně a recepty

V tomto článku se podíváme na jednu z nejvýraznějších a nejoblíbenějších omáček jihovýchodní Asie - vietnamskou Nuoc Cham. Tato omáčka je neodmyslitelnou součástí vietnamské kuchyně a dodává jejím konzumentům jedinečný chuťový zážitek. Popíšeme vám tradici Nuoc Cham a představíme i recept, abyste si ji mohli sami vytvořit.

Přečíst článek

recept

Vietnamská svatba: Když se tradice setkává s láskou

19. Července

Vietnamské tradice a zvyky

Vietnamské svatby jsou jedinečným a půvabným zážitkem, který spojuje bohatou historii, tradice a rodinné pouto. Při pohledu na dnešní vietnamské svatby můžeme vidět kombinaci starodávných rituálů a moderních vlivů, které vytvářejí nezapomenutelný zážitek pro novomanžele i hosty.

 

Přečíst článek

recept

Restované krevety podle vietnamského receptu

12. Června

Asijská kuchyně a recepty Vietnamská kuchyně

Máte rádi mořské plody? Pak vám recept na tradiční restované krevety nemůže chybět ve sbírce. Restované krevety jsou jednoduché na přípravu a velmi oblíbené nejen ve Vietnamu. Tito malí mořští korýši jsou známí svou jemnou chutí a vynikajícími výživovými hodnotami. Krevety jsou bohaté na bílkoviny a obsahují velké množství vitamínů a minerálů, jako je selen, zinek a vitamín B12, což z nich dělá skvělou a chutnou součást jídelníčku v Asii i po celém světě.

Přečíst článek

recept

Asijské recepty s kokosovým mlékem: kuřecí curry nebo třeba rýžové koláčky?

26. Května

Asijská kuchyně a recepty Vietnamská kuchyně

Sladká a slaná chuť se odjakživa skvěle doplňují. Ne, nemluvíme o kuřecím plátku s rýží, ale o voňavém kokosovém mléku, které se ve Vietnamu těší velké oblibě, a to jak samotné, tak i v jídle všeho druhu. Zkuste si s námi připravit například lahodné kuřecí curry a sladký zákusek Bánh bò.

Přečíst článek

recept

Jak na Phở bò - recept krok za krokem

15. Března

Vietnamská kuchyně Asijská kuchyně a recepty

Každý, kdo už se někdy setkal s vietnamskou kuchyní, určitě slyšel o vyhlášené polévce Phở bò (čteme [fəː˧˩˧ bó]. Jde o jedno z nejproslulejších jídel nejen v Hanoji, ale i v celém Vietnamu, odkud se rychle rozšířilo do všech koutů světa. Chcete si tuto vietnamskou specialitu zkusit uvařit doma? Poradíme vám, jak na to.

Přečíst článek

776 868 383