picture

blog

recept

Vietnamská měna a ceny ve Vietnamu

7. Června

Cestování do Vietnamu

Vietnam je zemí s bohatou kulturou, úchvatnou přírodou a vynikajícím jídlem. Pokud jste se rozhodli pro dovolenou v této fascinující zemi je dobré porozumět místní měně a cenovým hladinám. V tomto článku se podíváme na vietnamskou měnu, způsoby platby a praktické rady pro cestovatele.

Přečíst článek

recept

Recept na vietnamskou smaženou rýži se zeleninou

13. Května

Vietnamská kuchyně

Když na vás přijde hlad a zároveň toužíte po něčem bezmasém a chutném, dobrých receptů není nikdy dost. Smažená rýže se zeleninou je jedním z jídel, které vám nejen dodají potřebné živiny ale potěší vás i bohatou chutí. Jejich příprava navíc není žádná velká věda. Přesvědčte se sami.

Přečíst článek

recept

5 tipů na hovězí maso v asijské kuchyni

15. Dubna

Asijská kuchyně a recepty

Hovězí maso je nedílnou součástí pokrmů různorodých kultur. Od tradičních a starobylých metod přípravy po moderní kulinářské výstřelky jej najdeme v mnoha lahodných jídlech. Nejinak tomu je i na asijském kontinentu. Přinášíme vám 5 tipů na asijská jídla z hovězího masa, která byste rozhodně měli ochutnat.

Přečíst článek

recept

Jak na marinádu ke krevetám?

9. Ledna

Asijská kuchyně a recepty

Kdo by nemiloval krevety. Mořský korýš už dávno není pouze prvkem exotické kuchyně na dovolené. Díky jednoduché dostupnosti si krevety našli cestu i do našich kuchyní, a to i díky poměrně jednoduché přípravě na x způsobů. Nejběžnější je asi grilování na pánvi s marinádou. Proto vám přinášíme jednoduchý recept na marinádu, která dodá vašim krevetám nezapomenutelnou chuť.

Přečíst článek

recept

Připravte si vietnamské knedlíčky Bánh bao

1. Prosince

Vietnamská kuchyně

Přinášíme vám recept na lahodné plněné knedlíčky Bánh bao! Tento šťavnatý a lahodný pokrm je skvělý most mezi českou a vietnamskou kuchyní. Každý milovník knedlíků by měl začít dávat dobrý pozor.

Přečíst článek

recept

Recept na vietnamský bůček Bún chả

1. Listopadu

Vietnamská kuchyně Asijská kuchyně a recepty

Bún chả, klenot vietnamské kuchyně, je symfonií vůní a chutí, která okouzlí každého gurmána. Tato lahůdka se skládá ze dvou hlavních částí: grilovaného bůčku a rýžových nudlí. K tomu lze přidat různé bylinky, zeleninu či omáčku nước chấm. Jak si tuto výtečnou pochoutku můžete udělat doma?

Přečíst článek

recept

Jaké bylinky používá vietnamská kuchyně?

15. Září

Vietnamská kuchyně

Bylinky a koření jsou od pradávna součástí každé kuchyně. V rámci asijských receptur jsou pro nás mnohdy nejvýraznějším prvkem. Pokud máte rádi exotická chuťová dobrodružství, je pak Vietnam hotovým rájem pro jazyk. Ponořte se s námi do světa vietnamské kuchyně a prozkoumejte tajemství jejich bylin.

 

 

Přečíst článek

recept

Nuoc Cham: Tajemství Vietnamské Omáčky

9. Srpna

Vietnamská kuchyně Asijská kuchyně a recepty

V tomto článku se podíváme na jednu z nejvýraznějších a nejoblíbenějších omáček jihovýchodní Asie - vietnamskou Nuoc Cham. Tato omáčka je neodmyslitelnou součástí vietnamské kuchyně a dodává jejím konzumentům jedinečný chuťový zážitek. Popíšeme vám tradici Nuoc Cham a představíme i recept, abyste si ji mohli sami vytvořit.

Přečíst článek

776 868 383