picture

Vietnamské tradice a zvyky

Chystáte se na cestu do Vietnamu nebo vás tato asijská země přitahuje alespoň v myšlenkách? Sepsali jsme pro vás celou řadu zajímavostí týkající se způsobu a kultury stolování, tradičních a slavnostních vietnamských pokrmů či důležitých svátků, které se ve Vietnamu slaví a jsou přirozeně spojené s celou řadou specifických pokrmů.

 

 

 

recept

Vietnamská svatba: Když se tradice setkává s láskou

19. Července

Vietnamské tradice a zvyky

Vietnamské svatby jsou jedinečným a půvabným zážitkem, který spojuje bohatou historii, tradice a rodinné pouto. Při pohledu na dnešní vietnamské svatby můžeme vidět kombinaci starodávných rituálů a moderních vlivů, které vytvářejí nezapomenutelný zážitek pro novomanžele i hosty.

 

Přečíst článek

recept

Kultura streetfood ve Vietnamu

25. Listopadu

Vietnamské tradice a zvyky Vietnamská kuchyně

Pro milovníky vietnamské kuchyně je návštěva stánků v ulicích Vietnamu splněným snem. Spousta exotických chutí a vůní za ceny, které jsou více než přátelské… Pokud už máte letošní dovolenou za sebou a nezbývá vám, než si dopřávat cizokrajné pokrmy v tuzemských restauracích, projděte se s námi vietnamskými ulicemi alespoň prostřednictvím tohoto článku.

 

Přečíst článek

recept

Slavnostní vietnamská jídla

9. Září

Vietnamská kuchyně Vietnamské tradice a zvyky

Jídlu je ve Vietnamu přikládána velká pozornost. Není proto divu, že se během slavnostních příležitostí, jako jsou svatby, pohřby, oslavy Nového roku nebo významná výročí, připravuje mnoho speciálních pokrmů. Zajímá vás, které to jsou? Poznejte je s námi.

 

Přečíst článek

recept

Vietnamské destiláty, které stojí za to ochutnat

7. Července

Vietnamská kuchyně Vietnamské tradice a zvyky

Chystáte se na letní dovolenou do Vietnamu a přemýšlíte, co na své cestě z kulinářského hlediska rozhodně nevynechat? Pokud rádi objevujete nové chutě alkoholu, je pro vás tento článek jako stvořený. Podíváme se na nejoblíbenější vietnamské destiláty i na kuriozity, k jejichž konzumaci možná budete potřebovat notnou dávku odvahy.

 

Přečíst článek

recept

Symbolika a příprava čaje ve Vietnamu

15. Června

Vietnamské tradice a zvyky Rady a tipy

Čajová tradice ve Vietnamu trvá už více než 3 000 let. Není proto divu, že tato země patří k jedněm z největších producentů čaje na světě. Jaké čaje jsou ve Vietnamu nejoblíbenější, jak se připravují a při jakých příležitostech se pijí? Navštivte s námi čajové plantáže, buddhistické chrámy i centra měst a seznamte se s čajovou kulturou ve Vietnamu.

 

Přečíst článek

776 868 383