picture

Rady a tipy

Chcete se (konečně) naučit, jak správně jíst hůlkami nebo jak připravit čaj po vietnamském způsobu tak, abyste mohli ohromit každou návštěvu? Právě pro vás je jako dělaná tato sekce našeho blogu, ve které shromažďujeme užitečné rady a tipy spojené s přípravou a konzumací vietnamských a dalších asijských pokrmů a nápojů.

 

 

recept

Hledáte nejlepší místo pro oslavu 40. narozenin? Přijďte k nám do Viet Palace

8. Prosince

Rady a tipy

Pomalu se loučíte s posledním rokem mezi třicátníky a začínáte přemýšlet, kde oslavit čtyřicátiny? Výjimečná životní událost, kterou 40. narozeniny bezpochyby jsou, si žádá výjimečné místo. Udělejte radost sobě i svým hostům a uspořádejte lehce exotickou oslavu u nás ve Viet Palace.

Přečíst článek

recept

Symbolika a příprava čaje ve Vietnamu

15. Června

Vietnamské tradice a zvyky Rady a tipy

Čajová tradice ve Vietnamu trvá už více než 3 000 let. Není proto divu, že tato země patří k jedněm z největších producentů čaje na světě. Jaké čaje jsou ve Vietnamu nejoblíbenější, jak se připravují a při jakých příležitostech se pijí? Navštivte s námi čajové plantáže, buddhistické chrámy i centra měst a seznamte se s čajovou kulturou ve Vietnamu.

 

Přečíst článek

recept

Jak připravit pravou vietnamskou kávu

20. Prosince

Vietnamská kuchyně Rady a tipy

Vietnamské jídlo si už svoji zaslouženou oblibu u českých strávníků vydobylo, zatímco tradiční vietnamské nápoje zatím zůstávají víceméně neobjeveny. I když se po celé Asii pije častěji čaj než káva, neznamená to, že by vietnamská káva nestála za vyzkoušení, naopak, v dnešní době se kvalitní káva pěstuje po celém Vietnamu. Jak tedy taková káva chutná, a především jak se připravuje?

 

Přečíst článek

recept

Jak správně pracovat s wokem?

4. Listopadu

Rady a tipy Asijská kuchyně a recepty

Wok pánev je jedním ze základních pilířů asijské kuchyně, zdomácněla ale i v mnoha kuchyních po celém světě. Kdybyste měli mít v kuchyni jen jeden kus nádobí na vaření a smažení, vyberte si wok. Stačí se naučit, jak tuto speciální pánev používat, a získáte univerzálního pomocníka, na kterém připravíte téměř cokoli nejen z asijských specialit.

 

 

Přečíst článek

recept

Jak správně jíst hůlkami?

18. Srpna

Asijská kuchyně a recepty Rady a tipy Vietnamské tradice a zvyky

Milujete vietnamskou kuchyni, ale bojíte se, že se znemožníte, jakmile vezmete do ruky hůlky? Není se čeho bát – přinášíme vám praktického rádce, díky němuž zvládnete konzumaci hůlkami raz dva a navíc se dozvíte užitečné tipy, které vám u vietnamské tabule mohou přijít vhod.

 

Přečíst článek

recept

Etiketa stolování ve Vietnamu

23. Července

Rady a tipy Vietnamské tradice a zvyky Vietnamská kuchyně

Stejně jako všude jinde, i ve Vietnamu patří národní kuchyně mezi důležité symboly kulturního dědictví. Stolování ve Vietnamu se řídí celou řadou pravidel a společenských konvencí – jídlo totiž nemá pouze zahnat hlad, ale plní i důležitou společenskou funkci.

 

 

Přečíst článek

recept

Ideální prostor na oslavu? Vietnamská restaurace

13. Srpna

Rady a tipy

Marně pátráte po originálním místě, kde byste mohli oslavit důležité firemní výročí nebo kulaté narozeniny? Jestli máte slabost pro exotické pokrmy a rádi zkoušíte něco nového, je tradiční vietnamská restaurace perfektní volbou. Proč o ní uvažovat a jak najít tu správnou? V našem článku se to dozvíte.

 

Přečíst článek

776 868 383